Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Adıyaman Da Sohbet Başkadır.

Adıyaman Da Sohbet Başkadır.

adıyamanda sohbet bir başkadır. Sitemizde adıyamanlılarla sohbet edebılır adıyamanlı arkadaşlarla tanışabılırsınız.

Yüzölçümü 7.614 km’dir.9 ilçesi,37 belediyesi vardır.406 köyü vardır.2019 yılı nüfusu 626465’dir.Adıyaman’ın tarihi M.Ö 40.000 yılına kadar uzandığı anlaşılmış olup,en son 1 Aralık 1954 tarihinde 6418 sayılı kanunla Malatya’dan ayrılarak il yapılmıştır.

Torosların uzantısı olan uzantısı Toros dağlarından gelen Malatya dağları ile çevrilmiştir.Adıyamanın en dağlık bölgeleri Tut,Çelikhan ve Gerger dağları olup,Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinin sınırında olan Fırat nehri Adıyaman’ın can damarı ve en önemli noktasıdır.

Adıyaman Sohbet, Adıyaman Chat, adıyaman bayan arkadaş

İsmi ve tarihine göre; (Bereketli Hilal)olarak anılmış ve tarihinde büyük görevler üstlenmiş ve bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış kendisine sunulan tüm renkleri bağrında saklamış,Hititler,Asur,Kommagene,Roma,Bizans,Emevi,Abbasi,Selçuklu ve Osmanlıyı barındıran Bereketli Hilaldir Adıyaman.Ayrıca Adıyaman’ın iki tane meşhur yetişen çiçekleri vardır.’’Ağlayan Gelin Lalesi’’ ve FritillariaImperarialisdir.İşteAdıyaman’ın eşsiz lezzetlerinden bir kaçı;Çiğ köfte en çok üretilen etsiz çiğ köfte ve içli çiğ köftedir.Onun akabinde Adıyaman tavası,pestilyapıştırma,Ekşiliköfte,Adıyamantavası,peynirli irmik helvası Adıyaman mutfağının eşsizlerindendir.

‘’Bereketli Hilal’’in zirve yaptığı yer Adıyaman keşif,gezmek ve tatil yapmak için sizleri bekliyor.

Bunlardan birkaçı;Kommagene Krallığının günümüzde olan dev surlar ve duvarlarla çevrili Yeni kale(Eski Kahta Kalesi)onun karşısında krallığın güneyinde tören yapılan yere giderken Milthras’ın kabartma steli,NymphaiosArsameias (Arsemia),Karakuş Tümüllüsü(Kadınlar Tümülüsü;İkinci köprü olan Cendere köprüsü bunlardan bir kaçı.

Adıyaman Sohbet, Adıyaman Chat, adıyaman bayan arkadaş

Doğu ve Batının ve bir çok uygarlığın  gizemini veya gizemlerini çözmek isteyenler,Adıyamanı gezebilir ve görebilirler.

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğu’nun zarif ve muntazam camileri,çarşılarından kalan minare ve duvarları o dönemin eski ticaret kenti olan Besniyi ziyaret ettiğinizde binlerce yıllık öykünün orada toplandıını ve tarif edildiğini gezerek ve ya tatil yaparak anlayabilirsiniz.İyi sohbetler.

 

Bir önceki yazımız olan Adanalıların Buluşma Mekanı başlıklı makalemizde adana çet, adana chat ve adana sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.