Sohbet Girişi

Türkiye'nin en iyi sohbet odaları

Masaüstü için mirc indir.

Afyon Sohbet Sitesi

Afyon Sohbet Sitesi

Afyonkarahisarlılarla sohbet sitesine hoş geldiniz.Sitemizde Afyonlu Arkadaş edinebilir Afyonlularla Tanışabılırsınız. Google de Afyon Sohbet yazarakta sitemize gelebilirsiniz.

Afyonkarahisar isminde geçen ‘’afyon’’kelimesi Latincede ‘’opium’’ yani ilaç yapımında kullanılan haşhaş bitkisinin özsuyunun ismine söylenmiş,bu isim zamanla ‘’afium’’,afiom’’,’’afion’’ daha sonra bu şekilde değişkenliğe uğramış ve en son (afyon) haline gelmiş bu şekilde hitap edilip söylenmiştir.

Hitit imparatoru II.Murşil tarafından M.Ö 1350 yıllarında askerlerinin kışı geçirmeleri için ,bu amaçla 220 metre yüksekliğindeki trakit bir yapıya sahip bir kaya kütlesi üzerine inşa edildiği sanılmaktadır.

afyon sohbet, afyon chat, afyon online sohbet

Afyonkarahisar sohbet sitesine tıkla.Dinarlılarla sohbet et.

Afyon kalesi zamanında bir çok uygarlığın elinde kalmış,ve bir çok efsaneye ev sahipliği yapmıştır.Efsaneler Hitit kralı II.Murşil zamanında başlıyor,Lidyalılar,Persler,Helenler,Bergama,Pont,Roma ve Bizanslıların elinde ve kontrolünde kalmış,Emevi devletinin halifelerinin yaptığı seferler sonrasında birkaç el değiştirmiş ve en son Melikşah Selçuklu topraklarına katmıştır.Kalenin bir çok el değiştirmesi din,dil ve kültürleri barındırmış olması büyük bir tarih ve yaşam hazinesinin olması kaleyi tarihi olarak yüceltmiş ve yükseltmiştir.

Afyon Gazlıgölkaplıcaları  sohbet ve Chat odasına hoş geldiniz.

Afyonkarahisar ili,Anadolu yarımadasının batıya yakın ortasında ve Ege Bölgesi’nin iç kesiminde yer almaktadır.Etrafında;Uşak,Kütahya,Eskişehir,Denizli,Isparta ve Konya vardır.

Başkomutanlık meydan muharebesi; 27 Ağustos 1922 tarihinde,Türk ordusu Afyona girmiş bu tarih den sonra Atatürk,yani 28 Ağustos 1922 tarihinde Afyonda bulunan karargâhına gelmiş ve büyük zafere kadarda çalışmalarını buradan idare etmiştir.

afyon sohbet, afyon chat, afyon online sohbet

afyon sohbet, afyon chat, afyon online sohbet

Afyon lokumu,kaymağı,kaymaklı kadayıfı afyon sucuğu ve mermerleri meşhurdur.

Afyonkarahisar da sıcak su madenleri ve yeraltı kaynaklarının bulunması bunun kaplıcaların ve içinde yeraltı sıcak su kaynağı tesisleri yapılan evler,villalar ve otellerin olması bu büyük nimeti fırsata ve gelire,hizmete veya ticarete çevrilmesi gerçekleşmiş ve uygulanmıştır.

Eski ahşap direkli cami olan Ulu cami,Hzmevlana’nın neslinden olan Sultan Divani’ninMevlevihanesi,Meşhur Afyon kalesi,İscehisar peri bacaları,Afyon kaplıcaları ve Frig vadisi Afyonda gezilecek yerlerden bazıları.İyi gezmeler ve tatiller dileklerimizle.

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Da Sohbet Başkadır. başlıklı makalemizde adıyaman bayan arkadaş, Adıyaman Chat ve Adıyaman Sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.